Noortekonverents 2011 Hea eeskuju
Registreeri konverentsile!

PRESSITEADE: Eesti otsib Häid Eeskujusid!

13 September 2011

Täna algab kandidaatide esitamine konkursile Hea Eeskuju 2011, millega tunnustatakse koolinoori, kelle pealehakkamine, sihikindel töö ja võime kaasa haarata teisi, on muutnud meie kodukanti ja elukeskkonda paremaks. Konkursi võitjale on välja pandud stipendium 1300 € väärtuses. Stipendium on mõeldud õpingute alustamiseks ülikoolis, kõrgkoolis või täiendõppeks huvikoolides. 20 Hea Eeskuju lõppvooru pääsenule kingib Tallink Laheda Koolipäeva merel. Hea Eeskuju 2011 võitja esitaja sõidutab Evenor Londonisse.

Esitatud kandidaatidest kirjutatud lugusid hindab žürii Riigikogu esimehe ja konkursi patrooni Ene Ergma juhtimisel ning paljude noorteorganisatsioonide ning ühiskonnategelaste osavõtul. Ene Ergma sõnul on kaks aastat korraldatud konkurss näidanud kui palju on ettevõtlikke noori, kes panustavad Eesti ühiskonna arengusse juba täna. “Peame tunnustama neid tublisid noori, kes on korda saatnud midagi enam kui neilt on oodatud on” lisas Ene Ergma.

Hea Eeskuju 2010 konkursi võitis Tartu tüdruk Oliivia Narits, kes on oma südameasjaks võtnud AIDS-i ja HIV alase teadlikkuse tõstmise. Oliivia sõnul andis tiitel talle hulganisti enesekindlust, et sarnase olulise, kuid tihti välditava teemaga edasi tegeleda. „Tiitel näitas mulle, et see mida ma teen on ka teistele oluline. Lisaks on Hea Eeskuju stipendium suureks abiks edasi õppimisel.”    

"Hea Eeskuju kandidaate saavad esitada kõik inimesed, kes usuvad, et kandidaadi tublid teod vääriksid tunnustust. Kandidaatide esitamiseks on vaja saata tema lugu ning põhjused, miks on just see noor tiitlit väärt Hea Eeskuju žüriile. Seda saab teha meie kodulehel www.noortekonverents.ee." selgitas tänusündmuse korraldaja Merilin Piipuu.

Kandidaate saab esitada kuni 16.oktoobrini. Tänusündmuse auhinna-gala toimub noortekonverents Lahe Koolipäev raames 3. novembril Pärnu Kontserdimajas.

Hea Eeskuju on neljandat aastat toimuv kõige laiapõhjalisem silmapaistvate kooliõpilaste tunnustamissündmus. 2010. aastal esitati konkursile ligi 100 lugu. Lugusid esitati värsi- ja proosavormis, noortest, kes avastavad uusi loomaliike kuni õpilasteni, kes varahommikul laudas lehmi ja lambaid söödavad.

 
 

Lahe Koolipäev toimub Pärnu kontserdimajas 3. novembril.

Tänavune konverents kutsub kõiki eneselt küsima: Kas olen küllalt pöörane?

Oma elu keerdkäikudest kõnelevad Raul Rebane, Ago Anderson, Sepo Seeman, Laura Põldvere  ja paljud teised.

Osalustasu on 29 € (+km). Hind sisaldab transporti, konverentsi materjale, kolme parajat kõhutäit ja palju muud.